Jak se postarat o své nové tetování?

Dodržujte, prosím tato pravidla, aby se vaše tetování dobře zahojilo.

Nechte ochrannou fólii na potetovaném místě po dobu (max. cca 2 hod.), než bude možné potetované místo důkladně osprchovat studenou čistou vodou a k omytí používejte antibakteriální mýdlo (např. Protex, Detol). Doba omytí má být minimální, ať se tetování zbytečně nerozmáčí. Osušte tetování jemně (přikládáním) čistým papírovým ubrouskem a následně aplikujte tenkou vrstvu masti BEPANTHEN PLUS. Pokud byly tetované velké plochy, je dobré si na noc tetování zakrýt znovu potravinovou fólii, aby se tetování nepřilepilo k oblečení či povlečení.

Tetování je zapotřebí mazat 3× až 4× denně do doby, než je potetované místo zcela hladké (nanášejte jen slabou vrstvu masti). Dobrý výsledek docílíte s mastí BEPANTHEN PLUS. Vyvarujte se prašného a nehygienického prostředí! Nikdy nepoužívejte framykoinovou mast nebo jiná antibiotika!

Po tetování nenavštěvujte (alespoň 1 – 2 týdny) saunu, veřejné bazény, moře, prašná prostředí a místa, kde hrozí infekce. Nevystavujte nové tetování přímému slunci, dokud není dokonale zahojené. Nechte tetování dýchat. Při hojení tetování může svědit, když se odlupuje vrchní vrstva kůže či stroupků. Musíte to vydržet, tetování se nesmí škrábat, ani odlupovat! Mohlo by dojít k vyloupnutí barvy a tím i ke snížení kvality tetováže.